Кожен сімейний адвокат працює з аліментами, але не кожен доводить справу до кінця.

Стягнути аліменти рішенням суду це лише 50% справи. Основне це – забезпечити виконання рішення суду про стягнення аліментів. Після отримання рішення суду про стягнення аліментів необхідно подати заяву про примусове виконання рішення суду.

Далі адвокат відслідковує роботу державного чи приватного виконавця.

Адвокатський запит дієвий механізм роботи сімейного адвоката з виконавчою службою у справах по аліментах: контролюємо роботу виконавця щоб не допустити порушення прав дітей на отримання аліментів.

Дієвим заходом примусу, який дає хороший результат для клієнтів це – заборона боржнику керувати авто.

📌 КОЛИ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ОБМЕЖЕННЯ У ПРАВІ КЕРУВАННЯ АВТО?

За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за 4 місяця, ВИКОНАВЧА СЛУЖБА ОБМЕЖУЄ боржника у праві керування транспортними засобами – до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Робота сімейного адвоката проконтролювати дій виконавця та вчасно забезпечити накладення обмеження.

📌 КОЛИ ВИЛУЧАЮТЬ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ ?

Коли такого водія зупиняє патрульна поліція, то складає на нього протокол по ч.3 ст. 126 КУпАП та вилучає посвідчення водія, натомість видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом.

Потім поліція направляє протокол про порушення до суду.

Керування транспортним засобом попри встановлення державним виконавцем обмеження у праві керування транспортними засобами, тягне за собою адміністративну відповідальність за ч.3 ст. 126 КпАП України, а саме ПОЗБАВЛЕННЯ ПРАВА керування транспортними засобами на строк від ТРЬОХ ДО ШЕСТИ  місяців.

📌 ЯК  ПОВЕРНУТИ ВИЛУЧЕНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ ?

Коли термін позбавлення права керування ТЗ, який встановив суд, минув водію треба:                   –  пройти позачерговий медичний огляд та скласти теоретичний та практичний іспит для отримання права керування транспортним засобом.

📌 ДО КОГО ВИКОНАВЕЦЬ НЕ МОЖЕ ЗАСТОСУВАТИ  ОБМЕЖЕННЯ ?

Звертаю увагу, що обмеження боржника у праві керувати авто не може бути застосовано в разі якщо, встановлення такого обмеження позбавляє боржника основного законного джерела засобів для існування.

Тобто, якщо боржник оформлений офіційно та працює  водієм – позбавляти його права керувати авто – незаконно.

У такому разі, боржник- неплатник аліментів має право оскаржити постанову державного виконавця.

✔ Запис на консультацію до сімейного адвоката Ткаченко Світлани
095 444 0619