🖋️ КРОК ПЕРШИЙ:
Подать до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини до спливу 6 місяців з дня смерті❗
Звертаю увагу не після 6 місяців з дня смерті, а до 6 місяців. Це дуже важливо! Якщо пропустили строк, тоді без адвоката вам не обійтися. У такій ситуація подати заяву до нотаріуса і оформити спадщину ви матимете право, якщо за позовом адвоката із сімейних справ, суд надасть додатковий строк для прийняття спадщини. Для поновлення строку до суду адвокату необхідно надати докази, що йог клієнт строк звернення до нотаріуса пропустив з поважної причини, а це не просте завдання.
🖋️ КРОК ДРУГИЙ:
Підготувати для нотаріуса оригінали таких документів:
▪️Свідоцтво про смерть;
▪️Заповіт (якщо був);
▪️Документи, що підтверджують Ваші родинні або сімейні зв’язки з померлим (найчастіше це свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб і т.д.)
▪️Документи на майно, яке Ви хочете успадкувати (найчастіше це свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, рішення суду про визнання права власності, державний акт на земельну ділянку, договір дарування, договір купівлі-продажу)
▪️Довідку про адресу реєстрації місця проживання померлого, яку можна отримати в ОСББ, ЖЕК, голови кооперативу)⠀⠀⠀
Якщо дієте в інтересах дитини, тоді подаєте її свідоцтво про народження
🖋️ КРОК ТРЕТІЙ:
Після спливу 6 місяців з дати смерті домовитися з нотаріусом про дату оформлення документів і отримати свідоцтво про право на спадщину на своє ім’я.
Якщо нотаріус відмовляє Вам в оформленні спадщини, тоді звертаєтесь до адвоката із спадкових справ для оформлення спадщини в судовому порядку шляхом подання позовної заяви про визнання права власності на спадщину.
Нотаріуси діють чітко в межах закону і не мають права оформити спадщину якщо у ваших документах якість невідповідності. У таких ситуаціях право на спадок захистить судовий адвокат.
ЯКЩО НЕ ХОЧЕТЕ МАТИ ПРОБЛЕМИ: при продажу, спадкуванні майна, то раджу привести в порядок документи і завчасно їх показати адвокатові:
🖋 Знайдіть оригінали своїх документів та документів батьків (прийде час Вам їх спадкувати)
🖋 Перевірте документи (правильність написання власних імен власників).
🖋 Проведіть реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (реєстр працює з 2013 року і до нього не внесені документи, що датовані раніше).
🖋 Отримайте кадастровий номер земельній ділянці, якщо його немає в державному акті (це червоні державні акти).
🖋 Перевірте наявність Вашої земельної ділянки на Публічній кадастровій карті за посиланням https://map.land.gov.ua (особливо якщо у вас червоні або зелені державні акти)
🖋 Узаконьте самовільне будівництво або перепланування будинку, квартири.
🖋 Визначте частку у спільній власності (це коли власників 2 і більше і в документах не вказана частка, яка вказується в простих дробах ½, ¼ ).
Автор статті, ваш адвокат Ткаченко Світлана
Запис на консультацію 095 444 0619