Цивільний шлюб або шлюб без реєстрації. Які наслідки?

Як правило майно, придбане фактичним подружжям, яке не зареєструвало свої відносини в органах РАЦС, за спільні кошти, але оформлено на когось одного. 

❗ Майно придбане за спільні кошти в період проживання однією сім’єю, але без реєстрації шлюбу вважається  власністю того, на кого воно оформлено!

Авто зареєстровано на чоловіка – власник чоловік.

Квартиру купувала і записала на себе дружина – власник дружина.

❓ Після розірвання таких шлюбних відносин постають питання:

А що робити, якщо кошти були спільні?  Як отримати половину майна?

Досить часто я – адвокат з сімейних справ чую на своїх консультаціях: «На квартиру ми заробляли спільно. Мені кошти дали мої батьки. Я тепер залишуся ні з чим?»

❗ Право на майно можна відстояти, але лише в судовому порядку і без адвоката який спеціалізується на сімейних справах вам не обійтися.

Для цього сімейному адвокату необхідно в суді довести факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу в період,  протягом якого було придбано спірне майно; визнати майно спільною сумісною власністю та визнати право власності на  частину цього майна!

Доводити свою правоту в суді прийдеться тому, на кого майно не оформлялось. У випадку з авто це буде – дружина, а з квартирою – чоловік.

Якщо ви перебуваєте в незареєстрованому шлюбі і купуєте нерухомість, авто, коштовності, то раджу отримати консультацію сімейного адвоката який допоможе вирішити як захистити інтереси клієнта.

У будь якому випадку раджу:

☑ все оформляти на себе або

☑ оформляти майно у спільну часткову власність чоловіка та дружини

Ніколи не оформляти нерухомість, авто на когось одного!

Не класти спільні гроші на рахунок когось одного.

У випадку розірвання відносин або смерті одного з подружжя, інший своє право власності буде доводити з адвокатом в суді.

Автор статті, ваш адвокат Ткаченко Світлана

Запис на консультацію 095 444 0619

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *