Як правило майно, придбане фактичним подружжям, яке не зареєструвало свої відносини в органах РАЦС, за спільні кошти, але оформлено на когось одного.
❗ Майно придбане за спільні кошти в період проживання однією сім’єю, але без реєстрації шлюбу вважається власністю того, на кого воно оформлено!
Авто зареєстровано на чоловіка – власник чоловік.
Квартиру купувала і записала на себе дружина – власник дружина.
❓ Після розірвання таких шлюбних відносин постають питання:
А що робити, якщо кошти були спільні? Як отримати половину майна?
Досить часто я – адвокат з сімейних справ чую на своїх консультаціях: «На квартиру ми заробляли спільно. Мені кошти дали мої батьки. Я тепер залишуся ні з чим?»
❗ Право на майно можна відстояти, але лише в судовому порядку і без адвоката який спеціалізується на сімейних справах вам не обійтися.
Для цього сімейному адвокату необхідно в суді довести факт проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу в період, протягом якого було придбано спірне майно; визнати майно спільною сумісною власністю та визнати право власності на частину цього майна!
Доводити свою правоту в суді прийдеться тому, на кого майно не оформлялось. У випадку з авто це буде – дружина, а з квартирою – чоловік.
Якщо ви перебуваєте в незареєстрованому шлюбі і купуєте нерухомість, авто, коштовності, то раджу отримати консультацію сімейного адвоката який допоможе вирішити як захистити інтереси клієнта.
У будь якому випадку раджу:
☑ все оформляти на себе або
☑ оформляти майно у спільну часткову власність чоловіка та дружини
Ніколи не оформляти нерухомість, авто на когось одного!
Не класти спільні гроші на рахунок когось одного.
У випадку розірвання відносин або смерті одного з подружжя, інший своє право власності буде доводити з адвокатом в суді.
Автор статті, ваш адвокат Ткаченко Світлана
Запис на консультацію 095 444 0619